Yamaç Paraşütünde Nelere Dikkat Etmeli?

Yamaç paraşütü yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlar genellikle pilotun ve yamaç paraşütü firmasının sorumluluklarını kapsar. Aynı zamanda yolcunun da belirlenen ve ona anlatılan kurallara uyum sağlaması süreci kolaylaştırır ve ekstra sorun yaşanmasını önler?

Yamaç paraşütü yaparken dikkat edilmesi gerekenler?

İlk önce yamaç paraşütü pilotunun ve ekibin yapması gerekenlere bir göz atalım:

  1. Tandem uçuşlarında yani iki kişilik uçuşlarda yedek paraşüt gerekmektedir.
  2. Hava şartlı elverişli olmadığında yolcu veya diğer kişilerin talebi veya itirazından bağımsız olarak uçuş ertelenmeli ya da iptal edilmelidir. Yağışlı ve rüzgârın şiddetli olduğu günlerde yapılmamalıdır.
  3. Uçuşa başlamadan önce pilotunuz düzenli olarak rüzgârın şiddetini kontrol etmeli, ekip de paraşüt kontrollerini yapmalıdır.
  4. Yaz mevsimi genelde tutarlı havaya sahiptir bu sebeple uçuşlar genelde bu mevsimde yoğunlaşır.


Yolcu olarak yamaç paraşütü yaparken dikkat edilmesi gerekenler:

  1. Öncelikle yamaç paraşütü – tandem paragliding 2 kişiliktir, bu sebeple kesinlikle 3 kişilik yamaç paraşütü için talepte bulunmamalısınız. (Maalesef reddedilecektir)
  2. Babadağ yamaç paraşütü pistleri; 1200 m, 1700 m, 1800 m, 1900m ve de en son zirve pisti olan 1965m pistleridir. Pist yüksekliğine göre uçuş süresi uzar ancak lütfen pist seçiminde pilotunuza güveniniz ve daha yüksek/veya alçaktan atlama talebinde bulunmayınız. Biz sizler için rüzgâr şiddetine göre en güvenli olacak pisti seçmek için çalışıyoruz.
  3. Pilot eşliğinde yapılan yamaç paraşütü uçuşlarında pilotun verdiği yönlendirmelere uyulmalıdır.
  4. Genel kurallar gereği 18 yaş altı kişilerin uçuşunda aile onayı istenmektedir.
  5. Fiziksel sınırlılıkları olan (100 kg üstü, hamile, kalp ve tansiyon rahatsızlığı olan) kişilerin yamaç paraşütü için uygun adaylar olmadıklarını belirtmemiz gerekir.
  6. Havada rahat olmanızı sağlayacak hafif kıyafetler giyilmelidir.


Fethiye Babadağ yamaç paraşütü için yüksekliği, doğası, rüzgârı ve Ölüdeniz’in harika mavi lagün manzarası ile eşsiz bir deneyimdir. Bu yüzden dünya genelinden birçok sporcu, adrenalin meraklısı ve de turist Ölüdeniz yamaç paraşütü deneyimi için Babadağ’a geliyor.

Peki ya sizin uçuş ne zaman?

Hemen bize ulaşın ve Babadağ’da yamaç paraşütü rezervasyonunuzu organize edelim.

Rezervasyon

Rezervasyon butonuna tıklayıp bir dakikada rezervasyonunuzu yapın, yada beni arayın butonuna tıklayın formu doldurun, size en iyi fiyatları sunalım.

Kolay Rezervasyon

Hızlı Rezervasyon

Yamaç Paraşütü rezervasyonu için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli. Yerinizi hemen ayıralım.

Beni Arayın

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldurup gönder butonuna tıklayın, sizi arayıp bilgi ve en iyi fiyatımızı verelim.

En iyi fiyat için bizi arayın