Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Deneyimi: Yamaç Paraşütü Fiyatları, Rezervasyon ve Merak Edilenler

Dünyaca ünlü olan Fethiye yamaç paraşütü, Ölüdeniz'i kuşbakışı izlemek, mavi lagünün tadını çıkarmak ve bölgenin kendine özgü coğrafyasını öğrenmek isteyenlerin ilk seçeneğidir. Dünyanın en iyi yamaç paraşütü lokasyonlarından biri olarak kabul edilen Fethiye'nin Babadağ bölgesinde her yıl 100 binden fazla yamaç paraşütü uçuşu gerçekleştiriliyor.


Babadağ’da farklı yüksekliklerde ve farklı yönlerden rüzgâr alan 4 ayrı uçuş pisti var ve belirlenen saatlerde (09:00-11:00-14:00-16:00) rüzgâr ve hava şartlarını dikkate alarak uçuşlar düzenlenmektedir. Pist kararını hava ve rüzgâr koşullarına göre pilotlarınız verecektir.

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları 2022

Ölüdeniz sahilinde veya çarşısında birçok firma bulunuyor ancak fiyatları turist yoğunluğuna göre değişebilir. Fethiye Ölüdeniz Yin Yang Travel yamaç paraşütü fiyatları $150 'dır. Bir sonraki adımda belirlenen takvime göre Yin Yang Travel araçları ile Ölüdeniz Sahil ‘den Babadağ'a çıkacaksınız. Yamaç paraşütü için eğitime gerek yoktur sadece uçuş öncesi pilotunuz size kısa bir bilgilendirme yapacak ve varsa sorularınızı yanıtlayacaktır.

Yamaç Paraşütü Tehlikeli Bir Aktivite Midir?

Yamaç paraşütü güvenli mi? Nispeten düşük riskli bir aktivite olan yamaç paraşütü sadece rüzgârın yönü ve şiddetine göre risk arz edebilir. Ancak deneyimli pilotlarımız zaten rüzgâr şiddetini kontrol etmekte ve izin verilen saatlerde uygun koşullara bakarak uçuşu başlatmaktadır.

Yamaç Paraşütü Uçuşunda Fotoğraf Çekimi

Ölüdeniz ‘de yamaç paraşütü yaparken, telefon ve profesyonel kamera gibi herhangi bir elektronik cihazı yanınızda getirmenize izin verilememektedir. Çünkü geçmişte bu tür ekipmanların kaybolması veya düşmesi ve yolcuları da tehlikeye atması sebepleriyle yasaktır. Ancak yamaç paraşütü pilotunuz, zaten paraşüte entegre edilmiş ve sabitlenmiş Go Pro ile kimseyi tehlikeye atmadan sizin selfilerinizi manzara ile birlikte çekebilir. Bu durumda fotoğraf ve video çekimi ekstra ücrete tabi olacaktır. Yamaç paraşütü fiyatları ve fotoğraf çekim ücretlerini sitemizden güncel olarak öğrenebilirsiniz.

Yamaç Paraşütü Söz Konusu Olduğunda, Yaş Sınırlaması Yoktur

Öte yandan yamaç paraşütü kilo sınırlaması vardır. Yamaç paraşütü için maksimum ağırlık 100 kg dır ve kadın erkek için de geçerlidir. 5 yaşından küçük çocukların ve çabuk heyecanlanan kişiler ile kronik hastalıkları olanların (yüksek tansiyon, kalp çarpıntısı, panik atak) ve hamile kadınların yamaç paraşütü yapmasına izin verilmez.

Yamaç Paraşütü Süresi:

Babadağ'da ortalama uçuş süresi her bölüm 25 dakika civarındadır ancak Babadağ’a araç ile çıkış ve iniş süresi ile 2-3 saatlik bir zaman dilimini yamaç paraşütü etkinliğine ayırmanızı tavsiye ederiz.

Yamaç Paraşütünde Ne Giyilmeli:

Yamaç paraşütü yaparken her zaman spor ayakkabı ve güneş gözlüğü gereklidir. Ayrıca şort mu yoksa pantolon mu giyileceği kararı uçacak kişinin tercihine bırakılmıştır. Ancak öğlen saatlerinde ve güneşin en güçlü olduğu bir dönemde uçuyorsanız gözlüklerinizi unutmayın.

Rezervasyon

Rezervasyon butonuna tıklayıp bir dakikada rezervasyonunuzu yapın, yada beni arayın butonuna tıklayın formu doldurun, size en iyi fiyatları sunalım.

Kolay Rezervasyon

Hızlı Rezervasyon

Yamaç Paraşütü rezervasyonu için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli. Yerinizi hemen ayıralım.

Beni Arayın

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldurup gönder butonuna tıklayın, sizi arayıp bilgi ve en iyi fiyatımızı verelim.

En iyi fiyat için bizi arayın