Fethiye Ölüdeniz’de Yapılacak En İyi 4 Doğa Aktivitesi

Yerli yabancı tüm turistlerin sevdiği bu tatil beldesi, kumlu plajlarla çevrili ve Babadağ sıradağının gölgesinde kalan bir koydur. Dolayısıyla yapacak doğa sporu ve aktivitesi de bir o kadar çeşitlidir.


Özellikle Avrupa ve Rusya’dan gelen turistler, her Temmuz ve Ağustos aylarında plaj ve deniz tatili için Ölüdeniz'e akın ediyor ve Ölüdeniz, tandem yamaç paraşütü için dünyanın en büyük destinasyonlarından biri. Babadağ uçurumundan denize doğru paraşütle atlamak isteyen adrenalin meraklılarını kendine çekiyor.

Ölüdeniz aktiviteleri neler?

Birçok kafe ve restoranla çevrili geniş, halka açık bir sahil şeridi olan Ölüdeniz'de bir ana plaj alanı vardır. En çok rağbet gören kumsal uzunluğu ise kuzey boyunca uzanır ve hem Akdeniz'in hem de lagün körfezinin muhteşem manzarasını sunar.

Sadece plaj için burada değilseniz, Ölüdeniz ve Fethiye'de tadını çıkarabileceğiniz en iyi açık hava e doğa etkinliklerinden bazılarını listeledik.

#1: Tandem yamaç paraşütü

Ölüdeniz'de Babadağ yamaç paraşütü, nefes kesen manzarasıyla adrenalin arayanlar için Türkiye'nin en popüler aktivitelerinden biridir. Tandem yamaç paraşütü, Babadağ bölgesinde Mayıs'tan Ekim'e kadar günde birkaç kez belirlenmiş uçuş saatlerinde yapılmaktadır.


Yamaç paraşütü ücretine Ölüdeniz'den dolambaçlı bir dağ yolunun tepesinde bulunan Babadağ'daki kalkış noktasına ulaşım dahildir.


Kalkıştan sonra, her şey manzaranın tadını çıkarmakla ilgili. Uçuş sırasında, sık ağaçlıklı tepelerin ve parlayan mavi denizin üzerinde süzüleceksiniz ve bu kıyı şeridinin ve mavi lagünün kuş bakışı manzarasını kendi gözlerinizle keşfedeceksiniz. Ölüdeniz yamaç paraşütü 2022 fiyatları için sitemize göz atabilir ve sorularınız için bize yazabilirsiniz.


Güncel Ölüdeniz yamaç paraşütü fiyatlarımız 600-750 TL arasında değişmektedir.

#2: Kelebekler Vadisi Gezisi

Ölüdeniz Plajı'nda güneşlenmekten sıkıldıysanız, manzara değişikliği için Kelebekler Vadisi'ne tekne turu ile ulaşıp oradaki plajda yürüyüş yapmaya ne dersiniz?


Yedi Burun'un yüksek falezleri arasında yer alan Kelebekler Vadisi, deniz kenarında küçücük bir kumsala dönüşen göz alıcı bir turist noktasıdır. Buraya gelmenin tek yolu, yine tekneler ile ulaşım sağlamaktır çünkü etrafı sert ve dik kayalıklarla çevrilidir. Düzenli tekne seferleri olduğu için ulaşım oldukça kolaydır.


Patikalardan birinde küçük bir şelale bulabilirsiniz ve vadiye ismini veren kelebek çeşitlerini kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

#3: Günübirlik Ölüdeniz Tekne Turları

Ölüdeniz Plajı'ndaki iskeleden hareket eden tam günlük Ölüdeniz tekne turları, mayıs ayından ekim ayının ortasına kadar yapılıyor diyebiliriz. Bu tekne turları, oldukça konforludur, yemek dahildir ve görmeniz gereken tüm doğa harikası koyları sizi hiç yormadan aynı gün içinde gezdirir. Ölüdeniz tekne turu fiyatları 180 TL civarındadır.


Ve bu muhteşem koyların temiz ve berrak sularında kalabalıktan uzak bir şekilde yüzmek de cabası!

Genel olarak, Ölüdeniz sahilinde bir tekne yolculuğu yarım günden daha fazla sürer ve rota boyunca yükselen kayalıklarının manzarasını sunar. Kelebekler Vadisi, Gemiler Adası (St. Nicholas Adası olarak da bilinir) ve Akvaryum Koyu sıklıkla ziyaret edilen destinasyonlar arasındadır.

#4: Likya Yolu Yürüyüşü

Türkiye'nin en ünlü uzun mesafe yürüyüş yolu olan Likya Yolu'nun batı ayağı, Ölüdeniz’in hemen kuzeyinde yer almaktadır.


Açık havada yürüyüş yapmaktan hoşlananlar için günübirlik mükemmel yürüyüş seçenekleri sunan Likya Yolu rotasına bağlanan birkaç küçük patika da mevcut.


Ölüdeniz manzarasını başka bir açıdan daha görmek için, Ölüdeniz Plajı'ndan çam ormanları arasından yukarı Kayaköy'e bağlanan yarım günlük yürüyüş rotası meraklılarına kesinlikle tavsiye edilir. Rota yokuşludur bu yüzden daha kolay alternatif için tersten başlayabilirsiniz.

Rezervasyon

Rezervasyon butonuna tıklayıp bir dakikada rezervasyonunuzu yapın, yada beni arayın butonuna tıklayın formu doldurun, size en iyi fiyatları sunalım.

Kolay Rezervasyon

Hızlı Rezervasyon

Yamaç Paraşütü rezervasyonu için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli. Yerinizi hemen ayıralım.

Beni Arayın

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldurup gönder butonuna tıklayın, sizi arayıp bilgi ve en iyi fiyatımızı verelim.

En iyi fiyat için bizi arayın