Yamaç Paraşütü Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz tüm soruları aşağıda cevapladık..

Uçuş süresi ne kadar?

Hava şartlarının durumuna göre yaklaşık uçuş süresi 25 dakika sürmektedir.

Yedek paraşüt var mı?

Yedek paraşüt tüm ile uçan herkeste bulunması gereken bir malzemedir. İki kişilik uçuşlarda limitler içerisinde yedek paraşüt vardır. Yedek paraşüt terazi dediğimiz ortak noktada hem pilot hem yolcunun bağlantısının yapıldığı yerde bağlı şekilde durmaktadır. Pilot kontrolünde atılmaktadır.

Uçmak için kilo ve boy sınırı var mıdır?

Bir paraşütün taşıyabileceği ağırlık sınırlı olduğundan, pilotlarımız ve yolcularının ağırlığı, hava koşulları da göz önüne alınarak dikkatlice eşleştirilir. Maksimum ağırlık sınırı 105 kilogram olmakla birlikte, bu sınır yolcumuzun form düzeyine göre değişiklik arz edebilmektedir.

Uçmak için yaş sınırı var mıdır?

Her yaştan kişiler yamaç paraşütü tandem uçuşlarına katılabilir. Genel olarak 5 yaşından 90 yaşına kadar insanlar uçmaktadır.

Nasıl kıyafet giymeliyim?

Giymeniz gereken rahat bir kıyafet ve sağlam bir çift ayakkabıdır (spor ayakkabısı gibi).

Uçuş için yanıma ne almalıyım?

Yaz aylarında uçuş süresince yanınızda güneş gözlüğünüzün bulunmasında fayda vardır. İlave olarak yanınıza su alabilirsiniz.

Uçmak için herhangi bir deneyime ihtiyaç olacak mı?

Yolcularımızın uçmak için özel bir eğitim almanıza gerek yoktur. Uçuştan önce deneyimli pilotların sizlere vereceği brifing ile kalkışta ve inişte neler yapmanız gerektiğini sizlere anlatacaktır. Kalkış sırasında birlikte hareket ederek bir kaç adımda gökyüzü ile buluşacaksınız. Tüm kontrol pilotlarımız da sizler uçuşun keyfini çıkartın.

Yamaç paraşütü uçuş sezonu ne kadar sürüyor?

Uçuş sezonu hava şartlarının durumuna göre oluşmaktadır. Kışında uçuşlarımız devam etmektedir. Fakat kar yağışı,yağmur ve sert rüzgarların etkisi ile uçuşlar yapılamamaktadır. Uçuş planı yapmadan önce hava durumunu teyit etmenizde fayda bulunmaktadır.

Rezervasyon

Rezervasyon butonuna tıklayıp bir dakikada rezervasyonunuzu yapın, yada beni arayın butonuna tıklayın formu doldurun, size en iyi fiyatları sunalım.

Hızlı Rezervasyon

Yamaç Paraşütü rezervasyonu için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli. Yerinizi hemen ayıralım.

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu gönderin. Arayıp size en iyi fiyatımızı verelim.

En iyi fiyat için bizi arayın