İlk bakışta yamaç paraşütü korkutucu bir deneyim gibi görünebilir. Ancak kalkıştan sonra işler yavaş ve adeta kuşlar gibi süzülerek ilerlediğinden kendinizi çok huzurlu ve rahat hissedeceksiniz. Ancak yamaç paraşütü fiyatları ve yamaç paraşütü öncesi yapılacaklara dair aklınızda birçok soru olduğunu tahmin ediyoruz. Şimdi onları cevaplamaya çalışalım. Ayrıca, Babadağ yamaç paraşütü fiyatlarımıza her zaman sitemizden ulaşabilirsiniz.

Yamaç Paraşütü Uçuş Öncesi

Uçuşun uzunluğu ve bir bütün olarak aktivitenin uzunluğu ulaşım süreleri dahil olacağından değişebilir. Şehir merkezinden kalkış pistine noktasına gitmek için gereken süre Babadağ’a çıkış süresidir ve 30 dk ile 40 dk arasında değişebilir.


Yamaç paraşütü uçuşları şu şekilde gerçekleşir. Yamaç paraşütü pilotunuzla ofisimizde buluşacak ve şirket araçlarımız ile kalkış noktasına ulaşım sağlayacaksınız. Bu sırada uçuş öncesi gerekli bilgileri uzman pilotumuz sizinle paylaşacak. Elbette siz de aklınızda olan soruları yöneltebilirsiniz. Ve talebiniz durumunda fotoğraf ve video çekimi için ekipmanları da yine pilotumuz hazırlayacaktır.

Yamaç Paraşütü Uçuş Sırasında

Her şey kontrol edildikten sonra, hangi Babadağ yamaç paraşütü pistinde olduğunuza da bağlı olarak, siz ve pilotunuzun, yerden ayrılıp uçuşunuza başlayana kadar yaklaşık 5 – 15 metrelik küçük bir koşu yapması gerekecektir. Gerekli mesafe, rüzgâr kuvvetine de bağlı elbette. Merak etmeyin pilotunuz sizi adım adım yönlendirecek.


Uçarken, rüzgâr eğer şiddetli değilse çok gürültülü olmadığı için pilotla etkileşime geçmek mümkündür. Ve zaten yamaç paraşütü pilotumuz sizi hep uçuş süresi, geçtiğiniz yerler (lagün üzerine giderken ve dönerken) ve tabii bir sonraki adımı hakkında size ayrıntılı bilgi verecektir.

Endişe duyarak ya da yükseklik korkusu ile yamaç paraşütünden çekinerek gelen yolcularımız için diyebiliriz ki her zaman güvende ve pilotunuzla iletişim halinde olacaksınız.

Yamaç Paraşütü İniş

İniş vakti yaklaştığında, pilotun iniş alanı seviyesine ulaşmak için küçük bir döngü hareketi yapması gerekecektir. Ardından zemine yaklaştığınızda (Ölüdeniz plajının hemen yanı veya bazen kumları) siz de bacaklarınızı yukarı kaldırıp yumuşak bir inişe destek olmanız gerekecektir.


Bu yumuşak ve başarılı inişten sonra, emniyet kemerini ve kaskı çıkarmanız için yer ekibimiz de size yardım edecektir.

İşte bu kadar!


Teknik adımlar bu şekilde olsa da en önemlisi uçuş sırasında muhteşem Babadağ doğasının ve Ölüdenizin yukardan görülen o eşsiz manzarasının tadını çıkarmak. Siz de heyecanlandınız mı?


O zaman hemen yamaç paraşütü rezervasyon formumuzdan ya da Whatsapp ’tan bize ulaşın.

Rezervasyon

Rezervasyon butonuna tıklayıp bir dakikada rezervasyonunuzu yapın, yada beni arayın butonuna tıklayın formu doldurun, size en iyi fiyatları sunalım.

Kolay Rezervasyon

Hızlı Rezervasyon

Yamaç Paraşütü rezervasyonu için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli. Yerinizi hemen ayıralım.

Beni Arayın

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldurup gönder butonuna tıklayın, sizi arayıp bilgi ve en iyi fiyatımızı verelim.

En iyi fiyat için bizi arayın