Fethiye Yamaç Paraşütü tehlikeli mi?

Yamaç paraşütü sanılanın aksine diğer birçok spor dalına göre daha az tehlike barındırıyor. Hem bireysel spor olarak sevilen hem de ticari olarak da yapılan yamaç paraşütü sporu, futbola kıyaslandığında bile yaralanma ve tehlike açısından daha az riske sahip. Şaşırtıcı değil mi

Ölüdeniz Yamaç paraşütünün Türkiye’deki mer5ezinin olmasının birçok sebebi var. Hem coğrafyası hem de hava şartları yamaç paraşütüne çok uygun.

Yamaç paraşütü görece basit bir hava aracıdır. Teknik olarak serbest uçuştan çok farklı olmamakla birlikte, bir pilotla beraber yamaçlardan koşularak atlanarak yapılan bir spor olarak yaygınlaşmıştır.

İlk yamaç paraşütü deneyiminde bazı soru işaretlerinizin olması normal. Bu yüzden yamaç paraşütü güvenli mi sorusuna cevap olarak aldığımız önlemleri ve kurallarımızı sizin için derledik.

Peki güvenli Yamaç paraşütü uçuşu için biz neler yapıyoruz?

  1. Tüm uçuşlarımızı lisanslı pilotlarımız tarafından yönetiliyor.
  2. Tüm pilotlarımız acil durum eğitimlerini tamamlamış olarak uçabiliyor.
  3. Her yamaç paraşütü uçuşunda yedek paraşüt ve kubbe olarak 2 paraşütle uçuyoruz.
  4. Doğru rüzgarı bulmaya özen gösteriyor ve sadece doğru zaman ve şartlarda uçuş yapıyoruz (bu sebeple hava şartlarının elverişli olmadığı günlerde saatlerde ertelemeler ya da bazen iptaller olabilir.)
  5. Uçuş pistimiz Babadağ 2000 m’de yer almakla birlikte hava şartlarını dikkate alarak daha alçak pistlere inebiliyoruz.
  6. Her yıl ekipmanlarımız THK tarafından denetleniyor, aerodinamik testleri yapılıyor ve ardından uçuş onayı alınıyor.
  7. Ekipmanlarımız ayrıca uluslararası LTF ve DHV testlerinden de geçiyor.

Yamaç paraşütü kimler için riskli olabilir?

Yamaç paraşütü kurallara uygun yapıldığı sürece düşük risk barındırır ancak bazı sağlık durumları uçuş yapılmasına izin vermeyebilir. Özellikle yükseklik korkusu olan kişiler, kalp rahatsızlığı, astım gibi hastalıkları olanlar, hamileler ve 105 kilogramdan fazla olan kişiler yamaç paraşütü için uygun değildir. 16 yaşından küçük kişilerin yamaç paraşütü uçuşu için ise aile izni zorunluluğu vardır.

Peki Yin Yang ile yamaç paraşütü deneyimleyenler ne diyor?

Tatilinize unutulmaz bir anı eklemek istiyorsanız Fethiye Ölüdeniz yamaç paraşütü mutlaka araştırmanız gereken bir aktivite. Değerli misafirlerimizin yamaç paraşütü yorumlarına göz atarak hemen daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Ölüdeniz yamaç paraşütü fiyatları için de rezervasyon sayfamızdan güncel rakamlara ulaşabilirsiniz.

Sahilden güneşlenirken gökyüzünde süzülen yamaç paraşütlerini gördüğünüz zaman siz de bu deneyimin çekiciliğine karşı koyamayacaksınız!

Rezervasyon

Rezervasyon butonuna tıklayıp bir dakikada rezervasyonunuzu yapın, yada beni arayın butonuna tıklayın formu doldurun, size en iyi fiyatları sunalım.

Kolay Rezervasyon

Hızlı Rezervasyon

Yamaç Paraşütü rezervasyonu için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli. Yerinizi hemen ayıralım.

Beni Arayın

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldurup gönder butonuna tıklayın, sizi arayıp bilgi ve en iyi fiyatımızı verelim.

En iyi fiyat için bizi arayın