Yamaç paraşütü ile ünlü Babadağ nerede?

Uçmak belki de insanların en eski hayali, fantezisi ve günümüz teknolojileri sayesinde ise artık günlük bir rutini…


Ancak hala rüzgârı hissederek uçmak insanoğlu olarak bize farklı bir zevk veriyor. Son zamanlarda hem heyecan yaşamak hem de güvenliği elden bırakmadan bu keyfi tatmanın en iyi yollarından biri yamaç paraşütü. Peki Türkiye’de nerede yamaç paraşütü yapılır?

Fethiye Babadağ yamaç paraşütü

Ölüdeniz Babadağ yamaç paraşütü dendiğinde Türkiye’nin en iyi yamaç paraşütü yerlerinin başında gelir ve aynı zamanda globalde de bilinmektedir. Muğla iline bağlı Ölüdeniz-Fethiye ilçesinde yer alan Babadağ’ın yüksekliği 1965 metredir ve 4 farklı yamaç paraşütü kalkış pisti yer alır.

Fethiye Yamaç Paraşütü kaç metre?

Babadağ yamaç paraşütü pistleri farklı yüksekliktedir ve pilotlar takvim ve hava koşullarına göre (aynı zamanda yolcu ile uçuş koşullarına göre) pistleri değiştirebilir.

1200 Metre (Güney - Güney Batı - Batı)

1700 Metre (Güney - Güney Batı)

1800 Metre (Kuzey - Kuzey Doğu)

1965 (Kuzey - Kuzey Doğu)

1900 Metre Patara Pisti (Güney - Güney Doğu)

Genelde turistlerin en çok uğradığı yer olan, kafe ve restoranların da bulunduğu 1700 m pisti sık kullanılır.

Babadağ’a nasıl gidilir?

Babadağ zirveye ulaşım minibüslerle ve turların servis araçları ile kolaylıkla sağlanmaktadır. Özel araçlarla çıkılabileceği gibi yolun darlığı ve park yeri azlığı sorun yaratabilir. Bir diğer alternatif ise teleferiktir.

Babadağ’a ne kadar sürede çıkılır?

Yaklaşık 30 dakikada Babadağ zirvesine ulaşılabilir.

Yamaç paraşütü için en iyi zaman?

Bahar aylarından yani Nisan’dan başlayarak Ekim sonuna kadar havaların uygunluğuna bağlı olarak yamaç paraşütü yapılabilir. Hatta bazı yıllar sıcak Kasım ayları da yamaç paraşütü sezonunu uzatabilir. Öte yandan, hava sıcaklığından öte yağış ve rüzgar şiddeti önemli olduğu için, uygun günler değişiklik gösterebilir.


Babadağ yamaç paraşütü özellikle Ölüdeniz yani Blue Lagoon olarak bilinen lagün manzarası ile özellikle ünlüdür. 1700 m pistten yapılan tandem uçuşları - yani 2 kişilik pilot liderliğinde yapılan uçuşlar- ile mavi lagünün muhteşem manzarasını izleyebilir ve harika fotoğraf ve videolara sahip olabilirsiniz!


Fethiye Babadağ yamaç paraşütü fiyatları ve rezervasyonları için hemen bize ulaşın, yerinizi ayırtalım! İster geldiğinizde ister kredi kartı ile önceden ödeme yapın.

Rezervasyon

Rezervasyon butonuna tıklayıp bir dakikada rezervasyonunuzu yapın, yada beni arayın butonuna tıklayın formu doldurun, size en iyi fiyatları sunalım.

Kolay Rezervasyon

Hızlı Rezervasyon

Yamaç Paraşütü rezervasyonu için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli. Yerinizi hemen ayıralım.

Beni Arayın

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldurup gönder butonuna tıklayın, sizi arayıp bilgi ve en iyi fiyatımızı verelim.

En iyi fiyat için bizi arayın