Fethiye Ölüdeniz Tatil Planlaması Nasıl Yapılır?

Çoğumuz yoğun çalışıyoruz ve 2 haftalık yaz tatillerini iple çekiyoruz. Bu kısa zaman diliminde de her şeyi yapmak, uygun fiyata yapmak hem de yorulmamak ve hayal kırıklığı yaşamamak istiyoruz.


Bu noktada akla gelen ilk düşünce, stresi azaltmak için bütçemiz dahilinde keyifli bir tatil yapmaktır. Peki hem uygun fiyatlı hem de kaliteli bir tatili nasıl planlanır?

Nasıl Bir Tatil İstediğinize Karar Verin

Yapılacaklar listesini kısaltmak için belirlemeniz gereken ilk önemli şey nasıl bir tatil istediğinize karar vermek. Tekne turları ile deniz tatili yapabilir, bol bol yüzebilir ve hiç görmediğiniz koyları gezebilirsiniz. Ya da yeni lezzetler keşfetmek, seçtiğiniz bölgenin meşhur lezzetlerini tatmak için bir gastronomi turu yapabilirsiniz. Başka bir seçenek, örneğin, kamp tatili yapmak ve doğanın içinde vakit geçirmek olabilir.

Mutlaka Görülmesi Gereken Yerleri / Yapılması Gerekenleri Belirlemek

Nereye gideceğinize karar vermek için araştırma esnasında farklı kanalları kullanın. Arkadaşlarınıza ve tanıdıklarınıza mutlaka sorun, seyahat acentalarının programlarına bakın, sosyal medyada lokasyon etiketlerine bakın; örneğin, #ölüdeniz, #fethiye, #yamacparasutu gibi.

Belki de arkadaşınızın bildiği ama pek bilmediği sakin ve mükemmel bir sahil kenarı bulacaksınız ya da muhteşem lezzetleri olan ama fiyatları çok uygun bir restoran.


Fethiye Ölüdeniz hem deniz tatili yapmak isteyenlere hem de kampçılara uygun bir yer. Ege ve Akdeniz lezzetlerini tatmak ve deniz ürünlerinin tadına varmak da cabası. Ölüdeniz aktiviteler açısından da çok zengin olduğu için ayrı bir tercih sebebi. Babadağ Yamaç paraşütü deneyimi bazen sadece tatil rotası seçimi için yeterli sebep olabiliyor!

Nerede Kalmalı? Bütçe Belirleme

Öncelikle, kalacağınız gün sayısına göre otelleri internetten filtrelemeye başlayabilirsiniz. Burada seçilecek günler – hafta içi/hafta sonu gibi önem arz ediyor. Ardından, ortalama otel gecelik fiyatı bütçenize günlük ortalama harcama limitinizi de ekleyin. Asıl karar verilecek noktalardan biri tatilde yapılacak aktivitelerin seçilmesi ve bütçelerinin araştırılması adımı.

Örneğin Fethiye Ölüdeniz tatil planı için olası etkinlik bütçeleri şöyle:

Fethiye Ölüdeniz Yamaç Paraşütü fiyatları ortalama 650 - 750 TL

Ölüdeniz Kelebekler Vadisi Tekne Turu fiyatları ortalama 180 - 200 TL

Jeep Safari fiyatları ortalama 180 - 200 TL

Ve son olarak çıkabilecek ekstralar için bir miktar tutar eklemenizi öneririz.

Konaklama ve aktiviteler ararken tesislerden bilgi almayı ve web sitelerinde onlar hakkında yazılan yorumları okumayı unutmayın. Nerede kalacağınız veya nerede yemek yiyeceğiniz konusunda size kıymetli fikirler verecektir.

Rezervasyon

Rezervasyon butonuna tıklayıp bir dakikada rezervasyonunuzu yapın, yada beni arayın butonuna tıklayın formu doldurun, size en iyi fiyatları sunalım.

Kolay Rezervasyon

Hızlı Rezervasyon

Yamaç Paraşütü rezervasyonu için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli. Yerinizi hemen ayıralım.

Beni Arayın

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldurup gönder butonuna tıklayın, sizi arayıp bilgi ve en iyi fiyatımızı verelim.

En iyi fiyat için bizi arayın