Tatilinize extreme bir aktivite olan yamaç paraşütü ile heyecan ve eğlence katabilirsiniz. Yamaç paraşütü, eğitmenler eşliğinde dağların yüksek yamaçlarından eşsiz bir manzara eşliğinde adrenalin dolu zaman geçirebileceğiniz bir aktivitedir. Türkiye’de en çok tercih edilen ve manzarası ile unutamayacağınız bir anı olan Ölüdeniz yamaç paraşütü hayatınızda bir defa aktivitedir. Bu yazımızda sizlere Fethiye ölüdeniz yamaç paraşütü fiyatları ne kadar ve nasıl yamaç paraşütü aktivitesini yapabileceğinizi anlatmaya çalışacağız.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılır?

Ölüdeniz Türkiye’deki en iyi kumsallar arasında yer almaktadır. Gökyüzünden bu eşsiz manzaranın keyfini çıkarmak ve bir yandan adrenalin dolu bir vakit geçirmek için en ideal aktivitedir. Babadağ üzerinden yapılan bu uçuş sırasında tecrübeli öğretmenler ve Türk Hava Kurumu sertifikalı deneyimli pilotlar sizlere eşlik edecektir. Böylece emin ellerde gökyüzünde süzülerek Fethiye tatilinize heyecan katabilirsiniz.

Ölüdeniz yamaç paraşütü için Babadağ’da 5 adet uçuş pisti bulunmaktadır. Belirlenen uçuş pistine araçlar ile çıkıldıktan sonra tüm kontrolleri yapılmış olan tam donanımlı uçuş ekipmanları takılacaktır. Ölüdeniz yamaç paraşütü bir eğitmen eşliğinde ve oldukça güvenli bir biçimde yapılmaktadır.


Ardından yapmanız gereken tek şey uçuş pistinden koşarak kendinizi ölüdeniz manzarasını seyretmeye başlayın.


Uçuş boyunca siz adrenalin ve manzaranın keyfini çıkarırken, eğitmenimiz güvenli bir biçimde paraşütü yönlendirecektir. Uçuş havanın durumuna da bağlı olarak yaklaşık olarak 25-30 dakika arasında sürecektir.

Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılır?

En Uygun Ölüdeniz Yamaç Paraşütü Fiyatları

Babadağ Yamaç Paraşütü ayrıcalığı ile en uygun yamaç paraşütü fiyatları bulmak oldukça kolay. Aynı zamanda uygulamamız üzerinden aktivitenin 12 saat öncesinde rezervasyon yapabilirsiniz. Ölüdeniz yamaç paraşütü fiyatları $150 başlamaktadır. Ölüdeniz yamaç paraşütü fiyatları belirlenirken dikkat edilen unsurların başında aktivite içerisindeki özel hizmetlerdir. Bu noktada özellikle sigorta sağlayan aktivite firmaları ile anlaşmanız oldukça önemlidir. Yamaç paraşütü için karar vermeden önce hizmet paketi içerisindeki dahil olan ve olmayan özellikleri araştırmanızda fayda vardır.

Fethiye tatiliniz sırasında otel odasında canınız sıkıldığında ya da tatilinize renk katmak istediğinizde yamaç paraşütü en iyi seçeneklerden birisidir. Eğer önceden plan yapmadıysanız ve Ölüdeniz yamaç paraşütü fiyatları hakkında detaylı bir araştırma yapmak isterseniz Babadağ Yamaç Paraşütü uygulamasını hemen indirerek, size en uygun Ölüdeniz yamaç paraşütü fiyatlarını bulabilirsiniz.

Kimler Yamaç Paraşütü Yapamazlar?

Havalandıktan sonra sağlık sorunlarıyla karşılaşılmaması nedeniyle bazı hastalığa sahip kişiler maalesef yamaç paraşütü yapamazlar. Öncelikle hamile olan kadınlar için adrenalin tehlike arz ettiği için uçuşlara katılamıyorlar. Bunun yanında astım hastaları, kalp rahatsızlığı olan kişiler ve sara hastaları sağlık risklerinden dolayı uçuşlara katılamıyorlar bir de reşit olmayan gençler aile izni olmadan uçuş yapamıyorlar.

Tandem Yamaç Paraşütü Nedir?

Yamaç paraşütü yapmak çok istiyorsanız fakat korkunuzu yenemediyseniz tandem yamaç paraşütü sizi daha çok rahatlatacak ve güvenli hissedeceğiniz uçuşlardandır. Tandem yamaç paraşütüne iki kişilik yamaç paraşütü de diyebiliriz. Deneyimli bir pilot ile uçuş yapıyorsunuz ve tek yapmanız gereken havalanma esnasında koşmak oluyor. Genelde turistlerin çok tercih ettiği bu yamaç paraşütü çeşidi eğitime gerek duymadan yamaç paraşütü yapmanızı sağlıyor. Böylece gökyüzünde süzülmenin keyfine daha çok varıyorsunuz.

Yamaç Paraşütü Yaparken Ne Giyilmelidir?

Eğer uçuş yapacağınız saat öğle saatlerinde ise yanınıza güneş gözlüğü almanızı öneririz. Fethiye’de yapacağınız uçuşlarda hava sıcaklığına bağlı giyinmeniz fakat çok ağır kıyafetler giyinmemeniz gerekir. Uçuş sırasında sizi rahatsız etmeyecek keyifli bir uçuş yapmanızı sağlayacak kıyafetler giyinmenizi öneririz.

Yamaç Paraşütü Videoları

Yamaç paraşütü iniş ve kalkış nasıl yapılır? Korkulacak birşey var mı videoları izleyip görebilirsiniz.

Rezervasyon

Rezervasyon butonuna tıklayıp bir dakikada rezervasyonunuzu yapın, yada beni arayın butonuna tıklayın formu doldurun, size en iyi fiyatları sunalım.

Kolay Rezervasyon

Hızlı Rezervasyon

Yamaç Paraşütü rezervasyonu için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli. Yerinizi hemen ayıralım.

Beni Arayın

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldurup gönder butonuna tıklayın, sizi arayıp bilgi ve en iyi fiyatımızı verelim.

En iyi fiyat için bizi arayın