Ölüdeniz Plajı Nerede? Ölüdeniz Plajına Nasıl Gidilir?

Ölüdeniz Plajı Fethiye ilçesine bağlıdır ve 3 km uzanan plajı ve durgun denizi ile nam salmıştır. Fethiye merkeze ulaştıktan sonra ortalama 10 km ilerleyerek sahil şeridine ulaşabilirsiniz.

Eğer toplu taşıma ile ulaşıyorsanız, Dalaman Havalimanı ve Antalya üzerinden de sahile gelen dolmuş/otobüsler mevcuttur.

Ölüdeniz Lagünü nerede?

Plaj iki kısımdan oluşmaktadır. İlk kısım daha dalgalı suya sahip Belcekız Plajıdır. İkinci kısım ise Kumburnu Plajıdır – yani Blue Lagoon olarak da bilinen gerçek Ölüdeniz lagünü Kumburnu plajı kısmında yer almaktadır.

Ölüdeniz durgun ve mavi suları ile eşsiz bir sakinlik sunar. Bu durgun suların temizliği ise farklı kaynak suyu çıkışlarından ve bu mineral ve tuz çıkışları ile deniz içerisinde sürekli sirkülasyon olmaktadır. Bu doğal kaynaklar ve gelgitlerin de etkisi ile durgun, kıpırtısız ve sakin Ölüdeniz lagünü temizliğini korumaktadır.

Fethiye Ölüdeniz derinliği kaç metre?

Ölüdeniz yani Kumburnu plajında derinlik ilk 4-5 metre boyunca boyu geçmemektedir. Ancak akabinde hızlı bir şekilde derinleşir.

Ölüdeniz Plajı ücretli mi?

Halk plajı olduğu için giriş ücreti olmamakla beraber şezlong ve şemsiyeler ücretlidir. 2021 Ölüdeniz Plajı fiyatı şemsiye ve şezlong başına 15 TL’dir.

Kumburnu plajı milli park olduğu için giriş araçlar üzerinden ücretlendirilmektedir. (Küçük araçlar 25 TL)

Plajlar içinde kafe, restoran ve beach bölümleri bulunmakta ve tuvalet ile duş alanları da mevcuttur.

Ölüdeniz ’in en güzel plajı hangisi?

Ölüdeniz plajı aslında öğrendiğimiz gibi Kumburnu plajı kısmıdır. 2006 yılında dünyanın en güzel plajı seçilen Ölüdeniz lagünü, eşsizliğini dünya çapında kanıtlamış bir plajdır.

Öte yandan Belcekız plajı da mavi bayrak sahibi ancak görece daha dalgalı denizi olan bir plajdır.

Ölüdeniz den kelebekler vadisine nasıl gidilir?

Fethiye Ölüdeniz ’e geldiyseniz ve en güzel Ölüdeniz plajını merak ediyorsanız, Kelebekler Vadisi koyunu görmeden buradan ayrılmayın deriz.

Kelebekler Vadisi Ölüdeniz sahile çok yakın. Ulaşım için öncelikle Ölüdeniz sahile gelmeniz ve Kelebekler Vadisi tekneleri ile geçmeniz gerekiyor. Kelebekler Vadisine yaklaşık 25 dakikada ulaşabiliyorsunuz.

Kelebekler Vadisi neden bu kadar özel?

Çünkü dünyadan adeta soyutlanmış eşsiz doğası, şelalesi, ismini veren çeşit çeşit kelebekleri ve bembeyaz sahili ile insanı adeta başka bir boyuta geçiriyor. Tekneler ile ulaştıktan sonra sahilde ya da açıklarda denizin keyfini çıkarabilir, dağ ve denizin kesişiminde harika bir gün geçirebilirsiniz.

Rezervasyon

Rezervasyon butonuna tıklayıp bir dakikada rezervasyonunuzu yapın, yada beni arayın butonuna tıklayın formu doldurun, size en iyi fiyatları sunalım.

Kolay Rezervasyon

Hızlı Rezervasyon

Yamaç Paraşütü rezervasyonu için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli. Yerinizi hemen ayıralım.

Beni Arayın

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldurup gönder butonuna tıklayın, sizi arayıp bilgi ve en iyi fiyatımızı verelim.

En iyi fiyat için bizi arayın