Ölüdeniz Yamaç paraşütü için ideal zaman ne zaman sorusu genel olarak merak edilen bir konu ve uçabileceğimiz veya uçamayacağımız koşullar hakkında birçok efsane var: "Kışın yamaç paraşütü ile uçamazsınız", "Gökyüzü tamamen bulutluyken uçamazsınız", "Rüzgâr olmadan uçamazsın" vb gibi birçok görüş var.


Aslında tam olarak doğru değil. Ancak yine de gerçekten yamaç paraşütü için uygun olmayan zamanlar var ve Fethiye Ölüdeniz tatili için yamaç paraşütü aktivitesi planlarken hava durumuna dikkat etmeniz sizin avantajınıza olacaktır. Ayrıca Ölüdeniz yamaç paraşütü fiyatlarını merak ediyorsanız, sitemizden ulaşabilirsiniz.

Fethiye Ölüdeniz yamaç paraşütü için yaz ayları idealdir. Fethiye yaz mevsimi daha erken gelip daha uzun sürdüğü için Mayıs ayından başlayarak Ekim ayı sonuna kadar düşünebiliriz.

Yamaç paraşütü için Uygun Hava Durumu:

Şiddetli rüzgâr: Yamaç paraşütü ile kalkış yapmak için limit olan rüzgar hızı 30 km dir. 30 km üzerindeki rüzgarlarda kalkış yapmak zor ve tehlikelidir. Bu nedenle limitler içerisindeki rüzgarlarda uçuş planlanmaktadır.


Sağanak yağışta uçuş yapmak: Yamaç paraşütleri özel malzemelerden üretilir ve rüzgâra karşı oldukça dayanıklıdır. Ancak yine de yağmurda veya karda uçmaları amaçlanmamıştır. Yağmur ve rüzgâr birleştiğinde pilot için de yolculuk tahmin edilemez bir hale gelir. Birkaç damla yağmurun planör üzerinde çok az etkisi olacaktır; yamaç paraşütü yaparken en büyük riski oluşturan sürekli yağmurda uçmaktır.


Fırtına riski ve kış mevsimi: Gök gürültülü hava uçmak için son derece tehlikelidir. Dolu, rüzgâr, yağmur ve şimşekler yamaç paraşütü için kesinlikle uygun değildir.


Ayrıca geceleri yamaç paraşütü yapmak yasaktır.


Hava trafik kontrol yönetmeliklerine göre, izin verilen gün batımı saati sonrası 30 dakikadan fazla uçmak yasaktır.

Yamaç paraşütü yapacağınız gün için önceden hava durumuna bakmak rezervasyon iptal riskinizi azaltabilir. Eğer yamaç paraşütü planlamanız için önceden bizimle iletişime geçebilir ve güncel Fethiye yamaç paraşütü 2022 fiyatları için de bize ulaşabilirsiniz.

Rezervasyon

Rezervasyon butonuna tıklayıp bir dakikada rezervasyonunuzu yapın, yada beni arayın butonuna tıklayın formu doldurun, size en iyi fiyatları sunalım.

Kolay Rezervasyon

Hızlı Rezervasyon

Yamaç Paraşütü rezervasyonu için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli. Yerinizi hemen ayıralım.

Beni Arayın

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldurup gönder butonuna tıklayın, sizi arayıp bilgi ve en iyi fiyatımızı verelim.

En iyi fiyat için bizi arayın