Bir önceki yazımızda Ölüdeniz yamaç paraşütüne dair merak edilen soruları incelemeye başlamıştık. Bu sorular Fethiye Ölüdeniz yamaç paraşütü fiyatları, yamaç paraşütü ne kadar sürer gibi sorulardı.

Eğer yamaç paraşütü ile ilgili merak edilenlere göz atmak isterseniz yazımızı okuyabilirsiniz.

#1: Nasıl hava durumlarında yamaç paraşütü ile uçmaktan kaçınırız?

Yağmur yağdığında, hava çok rüzgârlı olduğunda veya rüzgâr kalkış ve iniş için uygun şekilde yön veremiyorsa uçamayız.

#2: Kimler yamaç paraşütü pilotu oluyor?

Eğitmenlerinizin tümü Türk Hava Kurumu onaylı uçuş eğitmenleridir ve uçuş sırasında tamamen yönetim onlara ait olacaktır. Siz sadece manzaranın keyfini çıkarın!

#3: Yamaç paraşütü kadın pilot ile yapılabilir mi?

Evet, kadın pilotumuz ile özel uçuşunuzu planlamak istek olması halinde mümkün. Tüm eğitmenlerimiz gibi o da size harika ve güvenli bir yamaç paraşütü deneyimi sunacaktır.

#4: Aynı anda uçabilecek maksimum yolcu sayısı nedir?

Aynı paraşütte uçanlar sadece siz ve pilotunuzsunuz. Bir grup olarak yamaç paraşütü yapacaksanız, dilerseniz hepinizin aynı anda havada olabilmesi için, arkadaşlarınızdan birkaç dakika ayrı olarak kalkış yapmanızı sağlayabiliriz.

#5: Yamaç paraşütü için minimum bir yaş var mı? Maksimum yaş nedir?

18 yaşından küçük yolcular için ebeveyn onayı ya da eş zamanlı olarak orada bulunulması gerekmektedir. Ve kalp, tansiyon ve kilo engeli olmayan kişilerde üst yaş sınırı yoktur.

#6: Yamaç paraşütü yapmak için maksimum ağırlık nedir?

Genel olarak 100 kilo üstü kişilerin yamaç paraşütü yapması uygun değildir.

#7: Yamaç paraşütüne hazırlanmak için ne yapmalısınız?

Yanınıza sadece güneş gözlüklerinizi, spor ayakkabılarınızı ve yükseklikte sizi serin havadan koruyacak bir montunuzu alın ve kısa sürede uçmaya hazır olacaksınız. Gerekli bilgilendirmeler pilotlarımız tarafından yapılacak olup siz pozitif olun ve heyecanınızı kontrol etmeye çalışın yeter.

#8: Engelliler için yamaç paraşütü uygun mu?

Engel durumunuzla ilgili herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Hareket kabiliyeti kısıtlı olanlar için (örneğin tekerlekli sandalye kullananlar) uçuş öncesi havalanma anında koşar adım atmak gerekeceği için şartlar zorlu olabilir. Personelimiz, özel gereksinimlerinize göre uyarlanmış bir çözüm bulmanıza yardımcı olmaya çalışacaktır. Ancak yamaç paraşütü rezervasyonu yapmadan önce bizimle iletişime geçmenizi ve engel detaylarını iletmenizi rica ederiz. Sevgilerimizle!

Rezervasyon

Rezervasyon butonuna tıklayıp bir dakikada rezervasyonunuzu yapın, yada beni arayın butonuna tıklayın formu doldurun, size en iyi fiyatları sunalım.

Kolay Rezervasyon

Hızlı Rezervasyon

Yamaç Paraşütü rezervasyonu için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli. Yerinizi hemen ayıralım.

Beni Arayın

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldurup gönder butonuna tıklayın, sizi arayıp bilgi ve en iyi fiyatımızı verelim.

En iyi fiyat için bizi arayın