İşte yamaç paraşütüne dair merak edilen tüm sorular bu yazımızda.

Yamaç paraşütü iki kişi olarak yapılır ve bu sebeple tandem ismi verilmektedir. Tandem yamaç paraşütü uçuşlarında birinci kişi deneyimli pilottur ve uçuşu o yönetir. İkinci kişi ise yolcu konumundadır.

Yamaç paraşütü nasıl yapılır?

Serbest atlayış uçuşuna benzetilse de yamaç paraşütü zamanla en güvenli haline oluşan yamaç paraşütü aktivitesi ülkemizde özellikle Fethiye Ölüdeniz Babadağ yamaç paraşütü pistinde yapılmaktadır.

Pilot kalkış öncesinde gerekli hazırlıkları yapar ve güvenliğini aldığı ekipmanlar ile uçuşa hazırlanır. Uygun rüzgarın gelmesini beklerler. Rüzgarın uygun olduğu durumlarda yolcu ile birlikte bir kaç adım yürüyerek paraşütü havalandırıp kontrol eder. Sonra tekrar yolcu ile birlikte bir kaç adım koşarak havalanırlar.

Uçuş sonrasında kuşlar gibi süzülerek iniş alanına doğru devam ederler. Uçuş ortalama 25 dk kadar sürer.

Yolcunun teknik bir eğitim almasına gerek yoktur, sadece uçuş öncesinde yamaç paraşütü deneyimine dair genel bilgiler verilir. Özellikle kalkış ve iniş anlarında yolcunun da koşması / sabit durması gereken anlar değişebilir.

Peki çocuklar da yamaç paraşütü yapabilir mi?

Evet. Çocuklar eğer 18 yaşından küçükse ailesinin onay formu ile tandem uçuşu gerçekleştirebilir.

Ancak yamaç paraşütü 3 kişi ile yapılamaz bu sebeple ebeveyn uçuşa katılamaz. Uçuş yine deneyimli pilot tarafından yönetilir.

Bu esnada, yolcu rahat bir şekilde manzaranın keyfini çıkarabilir, sohbet edebilir. Güvenlik riski yaratmamak için kendi ekipmanlarımız, kameramız, go pro vb. ile pilotumuz fotoğraf ve video çekimi yapmaktadır.

Eğer çocuğunuza harika bir tatil hediyesi vermek istiyorsanız, yamaç paraşütü unutulmaz bir anı olacaktır.

Yamaç paraşütü kışın yapılır mı?

Eğer hava fazla rüzgarlı ve yağışlı değilse, soğuk bir havada da yamaç paraşütü yapmak mümkündür. Fethiye Ölüdeniz yamaç paraşütleri kış mevsiminde de yapılmaktadır. Elbette, günlük yağış ve rüzgar hızı şartlarına göre erteleme ya da beklemeler yaşanabilir.

Siz de yamaç paraşütü deneyimini merak ediyorsanız ve yamaç paraşütü fiyatları hakkında bilgiye ihtiyacınız varsa, hemen bizi arayın ve sizin için uygun uçuş gün ve saatini organize edelim.

Rezervasyon

Rezervasyon butonuna tıklayıp bir dakikada rezervasyonunuzu yapın, yada beni arayın butonuna tıklayın formu doldurun, size en iyi fiyatları sunalım.

Kolay Rezervasyon

Hızlı Rezervasyon

Yamaç Paraşütü rezervasyonu için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli. Yerinizi hemen ayıralım.

Beni Arayın

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldurup gönder butonuna tıklayın, sizi arayıp bilgi ve en iyi fiyatımızı verelim.

En iyi fiyat için bizi arayın