Çocuklar Yamaç Paraşütü Yapabilir Mi?-

Fethiye Babadağ'dayken gençler ve çocuklar için de eşsiz bir deneyim olan yamaç paraşütünü denemeye engeller olduğunu düşünebilirsiniz. Evet, sadece 5 yaşından büyük çocukların uçmasına izin verilir. Teknik olarak, güvenlik açısından baktığımızda çocukların yamaç paraşütü yapması normal yetişkin bir tandem uçuştan farklı değil. Gerekli olan tek şey ailenizin rızası ve çocuğun da korkmadan istemesidir. Böylece tüm aile bu eğlenceli aktiviteye katılabilir hatta arka arkaya yapılan yamaç paraşütü uçuşları ile tüm aile havada birlikte olabilir.

Yamaç paraşütü çocuklara uygun mu? Özel olarak tasarlanmış yamaç paraşütü ekipmanınız var mı?

Evet, çocuklar için emniyet kemerimiz var onları korumak ve rahat ettirmek için oturma alanı daha küçük olacak şekilde tasarlanmıştır.

Çocukların rahat bir şekilde yamaç paraşütü yapabilir mi? Yamaç paraşütü havalanırken çocuklar ne yapmalı?

Çocuklar daha hafif oldukları için kalkış daha kolay olmaktadır. Eğer ayakları yere değiyorsa, pilot ile birlikte birkaç adım koşması havada süzülmeye başlamaları için yeterlidir. Yamaç paraşütü pilotumuz paraşütün yönetimini çocuğunuzun ağırlığına göre yönetecektir.

Ölüdeniz Yamaç paraşütü fiyatları çocuklar için ne kadar?

Ölüdeniz yamaç paraşütü fiyatları çocuklar için değişmemektedir. Güncel Ölüdeniz yamaç paraşütü fiyatlarımız 650-750 TL civarındadır.

Tandem yamaç paraşütü uçuşlarında ağırlık kısıtlamasının sebebi nedir?

Tandem yamaç paraşütü uçuşlarında dikkat edilmesi gereken en önemli unsur güvenliktir. Ağırlık kısıtlaması, Fethiye Ölüdeniz yamaç paraşütü misafirlerimizin güvenli ulaşımını sağlamak için uyguladığımız bazı güvenlik önleminden biridir.


Çünkü Yamaç paraşütü kanatları, özel yırtılmaz dayanıklı kumaşlardan yapılmış olsa da önerilerin malzeme ağırlık maksimum limitleri vardır. Daha fazla ağırlık rüzgarla kalkışı ve aynı zamanda yamaç paraşütü deneyiminin kendisini etkilemektedir.


Bu kısıtlamanın ikinci nedeni ise belirttiğimiz gibi kalkış yapamamasıdır. Kalkış sırasında hem pilot hem de yolcu birbiriyle uyumlu bir şekilde hareket etmelidir. Bu uyum, kalkış öncesinde birkaç adım koşarak pilota uyum sağlamalıdır. Boy ve kilo ölçüleri pilot yolcu ile uyumlu olmayan kişiler, pilot yolcu ile senkronizasyonda zorluk yaşarlar. Özellikle kalkış sırasında rüzgar hızı düşük olduğunda bu senkronizasyon daha önemli hale gelir.

Rezervasyon

Rezervasyon butonuna tıklayıp bir dakikada rezervasyonunuzu yapın, yada beni arayın butonuna tıklayın formu doldurun, size en iyi fiyatları sunalım.

Kolay Rezervasyon

Hızlı Rezervasyon

Yamaç Paraşütü rezervasyonu için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli. Yerinizi hemen ayıralım.

Beni Arayın

Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldurup gönder butonuna tıklayın, sizi arayıp bilgi ve en iyi fiyatımızı verelim.

En iyi fiyat için bizi arayın